Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby liečenia. Prináša uvoľnenie a podporuje zdravie. Pozostáva zo systematického hladenia, hnietenia a aplikovania tlaku na mäkké tkanivo celého tela. Jej cieľom je vyvolať stav celkovej relaxácie, hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje vysilenosť a svalové kŕče. Lieči stres, napätie a citové traumy. Pôsobí priaznivo na psychiku, pomáha odbúrať stres a únavu, pomáha odstraňovať zatuhnutie svalstva, trigerpointy (bolestivé hrudky a hrčky vo svaloch).

Ruky maséra sa pri masáži pohybujú plynule po celom tele masírovaného. Pri výkone masáže sa používajú masážne prípravky ako sú masážny olej, masážne emulzie, liečivé masážne gely, či maste na rastlinnej báze. Klasická masáž môže byť čiastočná, kedy sa masíruje určitá časť tela (chrbát, šija…) alebo celotelová.

Masáž pozitívne ovplyvňuje telo rôznymi spôsobmi. Pri masírovaní sa využíva dotyk, ktorý sám o sebe má liečivé účinky. Dochádza k zlepšeniu prekrvenia nielen v masírovanej oblasti, ale reflexne sa zlepšuje aj prekrvenie vnútorných orgánov. Zvýšený prietok krvi prináša so sebou živiny, ktoré sa dostávajú do buniek, čím sa zlepšuje ich metabolizmus. Zároveň je zvýšený aj odvod odpadových látok, ktoré sa z tela vylučujú. Preto je potrebné po masáži piť dostatočné množstvo tekutín.

Masážnymi hmatmi sa rozpúšťajú rôzne zatuhnutia a zatvrdnutia vo svaloch, zmierňuje sa bolestivosť pohybového aparátu a zlepšuje sa pohyblivosť. Z tohto dôvodu sú masáže veľmi často vyhľadávané a využívané.

Masáž zároveň pozitívne ovplyvňuje aj psychiku. Pomáha odbúravať stres, únavu a napätie. Počas masáže sa vylučujú endorfíny (hormóny šťastia). Po masáži sa cíti človek príjemne oddýchnutý a uvoľnený.

Indikácie

choroby a bolesti pohybového aparátu

stavy po úrazoch a operáciách

choroby ciev, srdca a krvného obehu

choroby nervového systému

choroby tráviaceho traktu

choroby dolných ciest dýchacích

rekonvalescencia, regenerácia a relaxácia

Kontraindikácie

horúčka, zvýsená teplota, celková telesná slabosť

infekčné a nádorové ochorenia

choroby so zvýšenou krvácavosťou

infekčné a zápalové kožné choroby

epilepsia, glaukom, osteoporóza

čerstvé poúrazové a pooperačné stavy

stav po infarkte myokardu, srdcová slabosť, ICHS

pod vpyvom alkoholu a iných omamných látok

zápal žíl a trombóza, kŕčové žily, vredy predkolenia

Potrebujete uľaviť od bolesti
alebo si dopriať dokonalý relax?